Image

İade Politikası

Online Çiftçi
Thursday, October 28, 2021

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre, ürünü teslim almanızdan itibaren 14 gündür. Satın aldığınız ürünün tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması sureti ile teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz.

Sözleşmeler

İade

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre, ürünü teslim almanızdan itibaren 14 gündür. Satın aldığınız ürünün tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması sureti ile teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 21’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 22’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler’’ kapsamında hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve sonuca bağlanacaktır. Talebiniz değerlendirilecektir . İadenizin kabul edilmesi için, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 21’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 22’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bknz. SATIŞ SÖZLEŞMESİ )İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz, iade talebinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi/banka kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.


İade Koşulları

 • İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 21’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 22’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bknz. SATIŞ SÖZLEŞMESİ )
 • Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.
 • İade Koşulları: Aşağıda sayılan iade koşullarına uygun olmak koşuluyla aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler eksiksiz, sizlere gönderilen paketlerinde gönderilmelidir.
 • “Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:
 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler
 2. b) Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ve tek kullanımlık mallar.
 3. c) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar. 

İade Hazırlık Süreci

 • Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürünün adı, iade sebebinizi ve istenen diğer bilgileri ilgili bölümlere yazınız, fatura üzerindeki alanın yetersiz olması halinde faturanızın arkasını kullanınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koyunuz.
 • İade talebiniz öncellikle OnlineÇiftçi İade Bölümü tarafından incelenir, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
 • İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 günü içerisinde ödeme yaptığınız yöntemle iade edilir. Bu süre OnlineÇiftçi'nin iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar

İade Gönderimi

 • Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerle ilgili iade taleplerinizi yasal süre olan 14 gün içinde www.onlineciftci.com üzerindeki “Üye Giriş” sekmesindeki “Siparişlerim” alanından iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz. İade talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda Müşteri Hizmetlerimizin sağlayacağı Kargo İade kodunu kullanarak Sürat Kargo ile satın almış olduğunuz ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemlerinin başlatılabilmesi mail ile beraber gönderilen e-faturanın altındaki formun iade ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
 • İade talebiniz olumlu karşılansa da kullanılmış, ambalajı açılmış ya da bozulmuş ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. İade ettiğiniz ürünlerin bu koşulları karşılamaması durumunda iade onayı iptal edilerek Sürat Kargo ile ürünleriniz Alıcı Ödemeli olarak tarafınıza gönderilecektir.
 • Sürat Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.
 • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.


Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından aynı takvim günü içerisinde iptal edebilirsiniz. Bunun için 0342 606 0 171 numaralı telefon numarasını arayarak Müşteri Temsilcimizle görüşüp sipariş iptali talebinizi geçebilirsiniz. Sonrasında siparişiniz iptale uygunsa temsilcimiz tarafından iptal edilecektir. Siparişin iptale uygun olması için siparişinizin depomuz tarafından toplanmaya başlanmamış olması gerekmektedir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin toplanma süreci başladıktan sonra iptal işlemi yapılamamaktadır ancak Kargo tarafından getirilen siparişi teslim almamanız veya teslim alarak İADE Prosedürünü yerine getirmeniz halinde de iade işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması Bankadan bankaya değişebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçekleşmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.